NK Neretva - NK Hajduk 0:0

Metković, 12.9.2007. - Jučer je u Metkoviću gostovao splitski Hajduk koji je sa domaćom Neretvom odigrao bez golova.
METKOVIĆ – Igralište iza Vage. Gledatelja: 1200. Suci: Poleta (Opuzen), Šetka (Ploče) i Majić (Metković).
NK NERETVA: Bubalo, Bezer, Buljubašić, Kuran, Sršen, Šutalo, Batinović, Galov, Matić, Brečić, Dodig. Rezerve: Tolić, Pehar, Gujinović, Veraja, Šiljeg, Jakić, Mataga, Majić. Trener: Davor Mioč.
NK HAJDUK: Tomić, Peraić, Hrgović, Sablić, Živković, Andrić, Linić, Oremuš, Cernat, Čubrilo, Makarin. Rezerve: Balić, Rubil, Španjić, Buljat, Jozinović, Maleš, Obšivač, Tole, Čulina. Trener: Sergije Krešić.
Iako se u gradu danima očekivao nogometni spektakl, prijateljska utakmica između NK Neretve i NK Hajduka završila je bez pogodaka. Oko 1200 gledatelja očekivalo je puno bolju igru, ali prikazano na terenu nije zadovoljilo gledatelje. Tomu je sigurno pridonijela i kiša koja je cijelo vrijeme neumorno padala. Hajduk je odigrao dosta mlako, bez pravih šansi, osim kada je Makarin u 28. minuti pogodio stativu. Neretva je igrom parirala puno jačem protivniku pruživši neusporedivo bolju igru nego prije tri dana u prvenstvenoj utakmici s Primorcem iz Stobreča (0:2).
U drugom poluvremenu oba su trenera gotovo u potpunosti promijenili sastave ali to nije donijelo rezultatske promjene. Najbliže pogotku Neretva je bila u 81. minuti, kada je prigodu imao Buljubašić, ali je splitski vratar Balić reagirao dobro.

Utakmica je protekla bez navijačkih izgreda čemu je pridonijelo jako osiguranje na stadionu i izvan njega. Tako su specijalci MUP-a čuvali prostorije Udruge navijača NK Dinama u Ulici Ivana Gundulića.