Rukomet

RK Metković – RK Karlovac 31:31

Metković, 19.9.2007. - Nakon dva gostujuća poraza, u Kutini protiv Moslavine 27:24 te u Zagrebu protiv Croatia osiguranja 40:22, rukometaši Metkovića u trećem kolu HRL na domaćem terenu protiv RK Karlovac igrali su 31:31 čime su uspjeli iščupati tek jedan bod.    METKOVIĆ – Športska dvorana Metković. Gledatelja: 300. Suci: Lovrić i Petković (oba iz Zagreba).
  METKOVIĆ: Granić (1 obrana + 3 sedmerca), Buljubašić, Veraja 3, Nikolić 1, Buntić 2, Ćužić 10 (4), Karačić 9, Arapović, Obrvan, Borovac, Tolić (15 obrana), Jurković, Kapular 3, Ilić 3. Trener: Mate Nikolić.
   KARLOVAC: Sladoljev (4 obrane), Prskalo 1, Samardžija, Đanković 3, Laskač 5, Višnić 4, Magdić, Požega 8, Štrucelj, Karić (7 obrana + 1 sedmerac), Mandarić, Lukežić, Batinić 1, Đono 9 (6). Trener: Silvio Ivandija.
Isključenja: Metković 6 minuta, Karlovac 14 minuta.
Sedmerci: Metković 7 (5), Karlovac 9 (6).
   U prvom dijelu iznimno napete utakmice Metkovci su igrali kvalitetno te su na odmor otišli rezultatom 15:11. U nastavku, Metkovci su nastavili s dobrom igrom do 43. minute kada su imali rezultat 25:21. Tada Karlovčani kreću agresivno i smanjuju razliku. U 51. minuti rezultat je prvi put izjednačen na 27:27. Burnoj završnici pridonijele su i diskutabilne odluke sudačkog para Lovrić – Petković, koje su utakmicu pratile već od kraja prvog i tijekom čitavog drugog poluvremena, a do izražaja naročito su došle u posljednjih deset minuta. Vrhunac drame zbio se u posljednjim sekundama utakmice kada je Ćužić doveo Metković u vodstvo od jednoga pogotka, nakon čega je ostao ležati ispred Karićevog gola, a gosti iz Karlovca sa zvukom sirene preko Višnića uspijevaju izjednačiti na 31:31.
   Kod Metkovaca najviše su se iskazali Ćužić s deset i Karačić s devet golova dok su kod gostiju najuspješniji strijelci bili Đono s devet i Požega s osam postignutih golova.