Neretva do drugog boda

Metković, 4.9.2008. - U utakmici 3. kola, III. HNL – jug, NK Neretva i NK Split podijelili su bodove odigravši susret rezultatom 2:2. Na igralištu Iza Vage u odličnoj nogometnoj predstavi uživalo je oko 200 gledatelja.
Kako se i očekivalo, gosti su se pokazali kao vrlo neugodan protivnik preuzevši tijekom gotovo čitavog susreta inicijativu na terenu. Ipak, Neretva je povela u 43. minuti pogotkom Gujinovića, a samo dvije minute kasnije Splićani su nakon slabe procjene vratara Bubala izjednačili pogotkom Paraća. U drugom dijelu gosti su nastavili s brzim akcijama što im je u 60. minuti donijelo i drugi pogodak za koji je i taj put bio zaslužan Parać. Do izjednačenja Neretva je došla u 71. minuti pogotkom Brečića.
Za Neretvu su igrali: Z. Bubalo, Kuran, Dodig, Šiljeg, Sršen, Glavan, Šutalo, I. Bubalo, Gujinović, Brečić, Lizde te Galov, Veraja i Jelavić.