Rukomet

RK Metković dobro startao

Metković, 18.9.2008. - Unatoč donedavno upitnom sudjelovanju u prvoligaškom društvu, Metković je u prvom kolu Premijer lige na domaćem terenu, na radost oko 800 gledatelja, došao do pobjede od 34:31 protiv RK Umaga.
Iako su Metkovci, pod vodstvom trenera Tomislava Miše Veraje, imali samo nekoliko dana zajedničkoga treninga, ipak su pronašli način kako doći do prvih bodova. Obje ekipe utakmicu su započele izjednačenom igrom da bi Metković nakon rezultata 8:8 u 13. minuti susreta načinio niz od pet pogodaka odvojivši se tako u samo pet minuta na 13:8. Tijekom čitavog susreta prednost Metkovaca nije bila ugrožena. Uz 11 obrana Granića i 7 Uvodića pobjedi Metkovaca doprinijeli su Karačić s 10 postignutih zgoditaka te Kopljar i Kapular s po sedam. U listu strijelaca upisali su se i Ćužić s četiri te Kolovrat i Raković s po tri postignuta zgoditka.
U subotu 20. rujna natjecanje u 2. HRL-jug za muške započinje RK Metković 2 i to na gostovanju u Dubrovniku dok RK Metković 1963 kod kuće dočekuje Cetinku.
Istog datuma natjecanje u 2. HRL-jug za žene započinje i ŽRK Metković koji će svoj prvi susret odigrati u gostima i to protiv ŽRK Knin.