Neretvanima po jedan bod

Metković, 22.9.2008. - U 6. kolu III. HNL - jug na igralištu Iza Vage u neretvanskome derbiju (začelja) snage su odmjerili NK Neretva i NK Neretvanac odigravši neriješeno 1:1.
Prvo poluvrijeme proteklo je u slaboj igri, a Neretva je pred kraj ipak došla do vodstva preko Šutala koji je na asistenciju Dodiga s desetak metara pogodio vrata gostiju iz Opuzena.
U nastavku smo gledali nešto bolju igru obiju momčadi. Neretvanac je rezultat poravnao u 62. minuti pogotkom Zaimovića iz jedanaesterca koji dosuđen nakon što je Mataga oboren u kaznenom prostoru. Nakon toga Neretva je svim snagama pokušavala povesti i imala nekoliko izglednih prilika, ali zahvaljujući gostujućem vrataru i najboljem igraču utakmice Dejanu Tunjiću to joj nikako nije uspjelo.
Neretvanski derbi privukao je oko 700 gledatelja koji su vidjeli korektnu, ali ne i kvalitetnu igru. Za Neretvu su igrali: Z. Bubalo, D. Kuran, Glavan, I. Bubalo, Bezer, Gujinović, T. Kuran, Brečić, Šutalo, Lizde (od 80. minute Galov), Dodig (od 60. Veraja).

Ovakve scene su se se u drugome poluvremenu pred vratima Neretvanca mogle vidjeti nekoliko puta.

Potporu svome klubu, nakon dvije godine, ponovno su došli dati Blue-white killersi.