Pregled rezultata

Metković, 25.11.2008. - Metkovski rukometaši i košarkaši prošloga vikenda bili su većinom uspješni. Pripremili smo kratak pregled rezultata.

RK Metković 1963 – RK HM Dubrovnik  28:18

U 9. kolu 2. HRL – jug, u Metkoviću su se sastali RK Metković 1963. i RK HM Dubrovnik, a susret je završio rezultatom 28:18 za domaće. Nakon desetak minuta izjednačene igre, Metkovci su iskoristili niz pogrješaka gostiju te dobrom igrom u obrani počeli povećavati vodstvo radeći serije od po dva do tri gola uzastopno pa na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 15:9.
Metkovci su svoju premoć pokazali i u nastavku utakmice pa nakon prvih desetak minuta drugog poluvremena prednost ni u jednom trenutku nije manja od deset golova, a u dva navrata razlika je bila i po 12 golova u korist domaćih.
  Tijekom utakmice, kao i obično, na vratima Metkovaca odličan je bio Crnčević. Za domaće su po šest golova zabili Batinović i Perić, dok su Kežić i Jerković protivničku mrežu zatresli po pet puta. U listu strijelaca upisali su se i Bartolović s tri, Govorko s dva te Zovko s jednim postignutim golom. Kod gostiju po četiri gola postigli su Čustović i Vegar.
  Zanimljivost utakmice bila je i ta što je trener Dubrovčanima bivše lijevo krilo RK Mehanike Pero Veraja, koji je prije više od trideset godina nekoliko puta bio proglašavan najboljim metkovskim rukometašem.
RK Metković 2 - RK Opuzen  31:23

U 9. kolu 2. HRL – jug u Metkoviću su RK Metković 2 i RK Opuzen odigrali utakmicu u kojoj su Metkovci nadigrali Opuzence s 31:23.
  Nakon početne prednost Opuzena, sredinom poluvremena Metkovci su uspjeli izjednačiti na 7:7, a nakon toga pronašli igru u napadu te su ,napravivši seriju od 5:0, rezultat povećali na 12:7. Rezultat na poluvremenu bio je 13:9 za Metković.
  U nastavku utakmice pobjeda domaćih ni u jednom trenutku nje došla u pitanje. Mrežu Opuzenaca osam puta zatresao je Koncul, dok su Marić i Ilić protivnički gol pogodili šest, a Brnas pet puta. U listu strijelaca još su se upisali Zloić s tri te Kaleb, Nikolić i Pehar sa po jednim golom. Kod Opuzenaca najprecizniji bio je Škarica s osam postignutih golova.

Odigrano je i 9. kolo HRL-jug za žene. U Metkoviću je u ŽRK Metković izgubio od ŽRK Trogir 2 rezultatom 28:32.
Košarkaši sto posto

Sve tri ekipe KK Metković zabilježile su pobjede na domaćem terenu odradivši rutinski posao u utakmicama odigranima prošle nedjelje.
  Najprije je ekipa mladih kadeta u 4. kolu Lige mlađih kadeta grupa jug B, zabilježila pobjedu protiv KK Solin rezultatom 59:38. U prvom poluvremenu igra je bila izjednačena što govori i rezultat s poluvremena od 20:19. Tek u četvrtoj četvrtini napravljena je veća razlika pa je utakmica na kraju završila 59:38. Kod domaćih igrača istaknuli su se M. Primorac s 14 te Obrvan s 11 i Marević s 10 koševa.
  U 4. kolu Lige kadeta grupa jug B, kadeti Metkovića sastali su se s vršnjacima iz KK Solin pobijedivši ih rezultatom 47:25. Metkovci su već u prvoj četvrtini stekli 16 koševa prednosti koju su održavali do poluvremena. Kako ni tijekom drugog dijela pobjeda domaćih nije došla u pitanje, priliku da zaigraju dobili su svi igrači, a moglo se vidjeti nekoliko dobrih ekshibicija. Najbolji strijelac utakmice bio je Matej Štrbe koji je protivnički koš napunio s 21 pogotkom od čega su tri trice. Kod gostiju najviše koševa (12) postigao je Radić.
  Na kraju odigrana je utakmica 5. kola B-1 liga skupina jug u seniorskoj kategoriji u kojoj je KK Metković rezultatom 102:88 savladao KK ABC Studio iz Zadra. Domaći su već od prve četvrtine stekli razliku od 10-12 koševa prednosti koliko je bilo najvećim dijelom prvog i drugog poluvremena. U četvrtoj četvrtini Metkovci su  se odlijepili na čak 20 razlike i time riješili pitanje pobjednika. Na utakmici su se posebno istaknuli pridošlica Mateo Zonić koji zabio 20 koševa, Herceg s 18, od čega pet trica te Gabrić sa 17 kođeva. Marić ih je postigao 16, a Ramić i Menalo po 14 koševa. Za KK Metković igrali su još Gašpar, Pekić, Koljbabić (2), Bušić (2), Barbir (1) i Bajo.