Rukomet

RK 'Metković' ipak lako preko 'Splita'

Metković, 17.12.2008. - U dalmatinskom derbiju 14. kola rukometne Dukat Premijer lige RK Metković ugostio je RK EMC-Split koji je u prvih petnaestak minuta opasno ugrozio domaće što se ne vidi iz konačnoga rezultata 30:20.
   Utakmica je s obje strane započela nervozno pa su se iskazala oba vratara. Koliko se griješilo u napadu vidi se iz podatka da Metković od 9. do 15. minute nije mogao savladati Čarapinu na golu Splićana. U 15. minuti splitski gol načeo je Jurković, a već u 22. Majić iz kontre postiže gol za vodstvo Metkovića pri rezultatu 8:7.
   U drugome dijelu utakmice razbranio se domaći golman Uvodić, što je motiviralo i metkovski napad pa je krajnji rezultat od 30:20 realno stanje snaga na terenu.
   Ovu pretposljednju utakmicu prvoga dijela natjecanja Metkovce je vodio trener Mojmir Majić jer je dosadašnji trener Mišo Veraja, kako neslužbeno doznajemo, podnio ostavku zbog neslaganja s Upravom kluba.