NK Neretva – NK Jadran PL 11:10

Metković, 11.3.2009. - Kup utakmica, koja se jučer igrala na razini Nogometnog saveza DNŽ i Nogometnog centra Metković, između metkovske Neretve i pločanskog Jadrana završila je pobjedom domaćih s nevjerojatnih 11:10, naravno izvođenjem jedanaesteraca nakon što je regularni dio završio neriješeno 0:0.
   U regularnom dijelu viđena je loša igra i jedne i druge momčadi bez većih prilika i s jedne i s druge strane. Tek pred kraj drugog dijela Neretva je napravila dvije prilike koje nije uspio iskoristiti Lizde. Po završetku, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Neretvu je do pobjede doveo veteran Mario Gujinović tek u jedanaestoj seriji izvođenja jedanaesteraca. Finalnu utakmicu NC Metković Neretva će igrati sljedeći tjedan protiv NK Neretvanac iz Opuzena, a pobjednik susreta kao pobjednik regije Neretva nastavlja Kup na županijskoj razini.
   Za Neretvu su igrali: Z. Bubalo, Suton, Dodig, Kaleb, Ćosić, Gubeljić (od 71. minute Kuran), I. Bubalo, Jelavić, Ćorić (od 73. minute Gujinović), Brečić, Marić (0d 45. minute Lizde).
   Za Jadran LP igrali: Stipković, Parmać, Jerković, Čotić (od 67. minute Soče), Dulaj, Nikolac, Benić, Vukušić, Cvijanović, Barbir, Grgurinović (od 71. minute Radaljac).