NK Neretva – HNK Zmaj 2:1 (2:0)

Metković, 3.5.2009. - Neretva je, kako i priliči slavljeničkom ozračju, odigrala jednu od najboljih partija u ovoj sezoni. U 28. kolu III. HNL – jug nadigrala je makarski Zmaj rezultatom 2:1.
   Tijekom prvog dijela susreta Neretva je u svakom pogledu nadigrala protivničku ekipu Zmaja, a prvo vodstvo donio joj je Brečić odličnim udarcem s 18 metara. Samo četiri minute kasnije na 2:0 povisio je Lizde koji je iskoristio ubačaj Dodiga. Gosti su u nastavku uspjeli smanjiti na 2:1 golom Karduma u 51. minuti. Do kraja utakmice i jedna i druga ekipa pokušavale su doći do pogotka, ali unatoč stvorenim izglednim šansama nije došlo do promjene rezultata.
   Za Neretvu su igrali: Z. Bubalo, Bezer, Dodig, Suton, Ćosić, Šutalo (od 76. minute Šiljeg), I. Bubalo, Gubeljić, Ćorić (od 80. minute Marić), Brečić (od 88. minute Galov), Lizde.
   Za Zmaj su igrali: Čović, Ninčević (od 46. minute Karačić), Stojkić, Rašić, Musa, Nižić, Bušelić, Povijač (od 46. minute Kolak), Kardum, Mazreku (od 66. minute Novak), Lešina.