NK Neretva – NK Primorac Biograd n/m 2:2

Metković, 18.5.2009. - U 30. kolu III. HNL - jug na igralištu Iza Vage odigrana je utakmica između NK Neretva i NK Primorac koja je završila neriješenim rezultatom 2:2.
   Neretva je do vodstva od 1:0 došla u 12. minuti preko I. Bubala koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio gol Matasa. Gosti iz Biograda uspjeli su samo nekoliko minuta kasnije preokrenuti rezultat u svoju korist. U 19. minuti Batista je bio najviši pred Bubalovim golom te je glavom uspio postići pogodak za 1:1. Samo tri minute kasnije isti igrač je s tri metra ubacio loptu u gol pokraj nemoćnog Bubala, povisivši tako rezultat na 2:1 za gostujuću ekipu. U nastavku domaći igrači propustili su realizirati jedanaesterac kojega je izvodio I. Bubalo, a Matas ga obranio. Tek u samoj završnici, u 89. minuti, Marić je bio najspretniji pred golom Biograđana uguravši loptu u gol pa je Neretva izbjegla poraz.
   Za Neretvu su igrali: Z. Bubalo, Bezer, Dodig, Suton (od 76. minute Buljubašić koji je u 90. minuti zaradio crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača), Ćosić (od 36. minute Šiljeg),  Šutalo, I. Bubalo, Gubeljić, Ćorić, Brečić, Lizde (od 47. minute Marić).
   Za Primorac su igrali: Matas, Zanić, Đira, Brajković, Pezelj, Paunović, Anić (od 48. minute Šopić), Kero, Batista (od 64. minute Moravčić), Kolić, Tokić (od 75. minute Crnjak).