Šport

KK Metković dogodine u višem rangu

Metković, 19.4.2010. - Pobjedom protiv KK Adriatica iz Splita 97:79 košarkaši KK Metkovića završili su ovogodišnju natjecateljsku sezonu, za njih najuspješniju do sada. Iako je već u pretposljednjem kolu bilo jasno da će sezonu završiti na prvom mjestu tablice B-1 lige jug, pobjeda u Metkoviću bila je točka na i.
   Pod trenerskom palicom Vlade Rebića Metkovci su do prvog mjesta u skupini došli s 19 pobjeda i samo jednim porazom, osvojivši ukupno 39 bodova. Tako su osigurali plasman u A2 ligu jug u kojoj će se natjecati iduće sezone, što je najveći uspjeh metkovske košarke do sada. Pobjedu je trener Rebić proslavio otvaranjem boce šampanjca.

Košarkaši Metkovića natjecanje u B-1 ligi jug započeli su u sezoni 2006/2007. u kojoj su zauzeli četvrto mjesto sa 16 pobjeda i šest poraza. Sezonu 2007/2008. završili su na osmom mjestu, a 2008/2009. na drugom mjestu s 16 pobjeda i dva poraza. Njihov tadašnji najljući protivnik KK Poličnik, koji je kao prvoplasirana ekipa prošle sezone ušao u A-2 ligu jug  sezonu je završio je na četvrtom mjestu.

KK Metković – KK Adriatic 97:79 (50:36)
(22:26, 28:10, 19:16, 28:27)

Utakmica je odigrana u subotu navečer u Sportskoj dvorani pred oko 300 gledatelja, a sam početak pripao je gostima iz Splita koji su prvu četvrtinu dobili rezultatom 22:26. U nastavku Metkovci su složili svoje redove i do kraja utakmice njihovo vodstvo nije došlazilo u pitanje. Najviše pogodaka, njih 16, postigao je Ivan Gabrić, a po 14 pogodaka imala su četvorica domaćih košarkaša, Ivan Marić, Ljubo Prgomet, Dario Herceg i Pero Ramić. Koš su pogađali i Goran Menalo (11), Mladen Vidović (4), Jure Ilić (4), Stjepan Vidović (3) i Jovan Koljbabić (3).
   Kod gostiju najuspješniji je bio Maras s 15 koševa te Božić s 14 i Škaro s 11.