Rukomet

Pobjede metkovskih rukometaša

Metković, 17.5.2010. -
RK Metković – RK Karlovačka banka 29:24 (17:12)

Susret između RK Metković i RK Karlovac završio je pobjedom domaćina 29:24. Ako se izuzme prvih devet minuta tijekom kojih su gosti uspjeli parirati domaćim igračima, pobjeda Metkovića ni u jednom trenutku nije bila upitna.
   Metkovci su susret otvorili s dva uzastopna pogotka nakon čega su inicijativu preuzeli igrači gostujuće ekipe koji su u 4. minuti uspjeli izjednačiti na 2:2, a do 9. minute obje momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Nakon što je u 9. minuti Paponja dao gol za vodstvo od 6:5 do kraja utakmice Metković je održavao prednost od dva i više golova. Najveću prednost od šest pogodaka prednosti domaća momčad imala je tijekom 54. i 55. minute.

Metković 1963 završio na drugom mjestu

Pobjedom 29:24 protiv RK Dubrovnika u posljednjem 22. kolu II. HRL jug muški, RK Metković 1963 završio je natjecateljsku sezonu 2009./2010.  Kao i prošle godine Metkovci su završili na drugom mjestu tablice s osvojena 32 boda. Prvo mjesto pripalo je Hrvatskom dragovoljcu koji je osvojio 34 boda, dok je treće mjesto zauzela ekipa Krilnika s 31 osvojenim bodom. Metkovci su tijekom sezone imali 15 pobjeda, dva neriješena susreta i pet poraza.