Šport

Petru Maleti 'Unka 2012.'

Metković, 20.8.2012. - U subotu je završio teniski turnir koji se u organizaciji SU Fortitudo dva tjedna igrao na teniskom igralištu na Unki. Najbolji je bio Petar Maleta koji je u finalnoj utakmici sa 6:0, 6:3 svladao Josipa Ilića.
    Turnir je započelo 24 igrača u šest skupina iz kojih su po dvojica najbolje plasiranih išli u osminu finala. Njima su se još pridružila i četvorica najbolje trećeplasiranih. Do polufinala igralo se na jedan dobiven set do devet gemova, a na nakon toga se igralo prema standardnim pravilima na dva dobivena seta.
    U prvoj polufinalnoj utakmici Josip Ilić je pobijedio Stipu Borovca sa 7:5, 6:4, a u drugoj je Petar Maleta bio bolji od Zorana Kaleba sa 6:1, 6:3.
    U finalnoj utakmici silovito je krenuo Petar Maleta i prvi set dobio sa 6:0. Josip Ilic se s u drugome setu vraća u igru te se uspijeva držati do rezultata 3:3, ali to je bilo sve. Na kraju i taj set sa 6:3 dobiva Maleta (na slici lijevo).