Šport

Hrvatska – Crna Gora 6:7 (nakon penala)

Metković, 29.5.2013. - U finalnoj utakmici Regionalne lige U-20 između Hrvatske i Crne Gore, koja se danas igrala na igralištu Iza Vage, više sreće imali su nogometaši Crne Gore koji su nakon neriješenog rezultata 0:0 u regularnom dijelu susreta do pobjede od 7:6 došli nakon boljega izvođenja jedanaesteraca.
     Hrvatski reprezentativci su od početka u utakmicu krenuli odlučno, svih 90 minuta dominirali su terenom, stvorili desetak izglednih prilika koje na žalost nisu uspjeli realizirati. Najviše šansi za pogodak imali su Miličević, zatim Livaja, Čulina i Brozović, ali Crnogorci su zahvaljujući svojemu izuzetno raspoloženom vrataru Danijelu Petkoviću neodlučen rezultat sačuvali do kraja. Uslijedili su penali, a tragičar je bio Dario Župarić koji je iz jedanaesterca pogodio vratnicu.
     Utakmica je izazvala veliko zanimanje ljubitelja nogometa koji su do posljednjeg mjesta napunili tribine igrališta Iza Vage, a među brojnim gostima koji su popratili susret bili su i predsjednik nogometnog saveza Crne Gore Dejan Savičević te direktor svih hrvatskih reprezentacija Zorislav Srebrić.
Za Hrvatsku su igrali: Delač (od 46. minute Sluga), Miloš, Čalušić (od 53. minute Bručić), Datković (od 63. minute Župarić), Bubnjić, Radošević, Čulina (od 63. minute Caktaš), Brozović, Livaja, Miličević, Oršić (od 86. minute Mrzljak). Izbornik: Niko Kovač.
Za Crnu Goru su igrali: Petković (od 81. Butorović), Gojačanin, Bogdanović, Bakrač, Vukčević (od 81. minute Vučinić), Kosović (od 46. minute Boljević), Mugoša (od 81. minute Vujačić), Bakić, Đorđević (od 46. minute Zorić), Alić, Janković (od 69. minute Hočko). Izbornik: Dušan Vlaisavljević.
Strijelci: Brozović 1:0, Vučinić 1:1, Caktaš 2:1, Boljević 2:2, Livaja 3:2, Zorić 3:3, Bubnjić 4:3, Alić 4:4, Radošević 5:4, Bakić 5:5, Miličević 6:5, Hočko 6:6, Župarić-vratnica i Vujačić 6:7.