Rukomet

RK Metković 1963 zasluženo do prvih bodova

Metković, 7.10.2013. - Novu sezonu rukometaši RK Metković 1963. otvorili su pobjedom protiv RKHM Dubrovnik rezultatom 31:30. Riječ je o derbiju 1. kola 2. HRL jug koji se igrao u Gospinom polju u Dubrovniku.
     Nakon petnaestak minuta izjednačene igre, Metkovci su posložili redove te dobrom igrom u obrani počeli povećavati vodstvo te su na odmor otišli s pet golova prednosti (13:18). U drugo poluvrijeme Metkovci su ušli opuštenije što su iskoristili domaći rukometaši koji su polako, ali sigurno smanjivali razliku pa su Metkovci u zadnjoj minuti susreta imali samo gol prednosti. Ipak, rezultat je ostao na strani Metkovaca koji u odlučujućem trenutku zabijaju pogodak uz isključenje Dubrovčana, a samo 12 sekundi prije kraja metkovski vratar brani sedmerac domaćina i osigurava pobjedu svoje momčadi. Metkovci su tijekom čitavog susreta bili bolja momčad na terenu te su zasluženo došli do pobjede.