NK Neretva – NK Zagora 2:0

Metković, 18.5.2014. - U 32. kolu 3. HNL – jug Neretva je na domaćem terenu izborila vrlo važnu pobjedu protiv Zagore koju je nadigrala rezultatom 2:0, a strijelci su bili Jerković u 21. i Ivan Sršen u 87. minuti.
     Neretva je od početka dominirala na terenu, a angažiranom igrom stvoreno je niz odličnih prigoda za pogodak. Prvu je imao Jerković već u 5. minuti susreta, a nakon njega neprecizni su bili Vrnoga u 13., Ante Sršen u 17. i Zovko u 20 minuti. Samo minutu kasnije novu akciju domaćih završava Jerković koji s pet metara pogađa mrežu Zagore. Neretva je i u drugom dijelu utakmice stvorila niz šansi, a jedinu je uspio realizirati Ivan Sršen u 87. minuti.
     Odličnom igrom na terenu mogu biti zadovoljni najvjerniji navijači Neretve koji su s tribina pratili susret, ali i vodstvo Kluba jer je jučerašnjom pobjedom protiv Zagore Neretva upisala tri izuzetno važna boda za opstanak u trećeligaškom društvu. Domaća momčad nakon 32 kola ima 39 bodova i zauzima 14. mjesto na tablici. Iza Metkovaca, sa 36 bodova, su Zagora i Konavljanin koje s bodom manje slijedi GOŠK, a zadnja momčad je Jadran KS sa 32 osvojena boda.
     Neretva slijedeći vikend gostuje u Makarskoj kod HNK Zmaj (trenutno 5. momčad na tablici), a prvenstvo završava na domaćem terenu ogledom s Jadranom KS.
Za Neretvu igrali: Rolj, Paponja, Batinović, Glavan, Vrnoga, Zovko (od 90. minute Nižić), Velić (od 70. minute I. Sršen), Jerković, Soko (od 83. minute Dodig), Magzan, A. Sršen. Trener: Ante Volarević.
Za Zagoru igrali: Mihaljević, Bakić, Mijić, Kurbaša, Škomrlj, Maleš (od 56. minute Slugan), Miletić, Nuić, Barać, Balić (od 66. minute Emer), Lipotić (od 79. minute Bogdan). Trener: Hrvoje Dujić.