Rukomet

RK Metković 1963 uspješan u pripremnim utakmicama

Metković, 23.8.2014. - U pripremama pred početak sezone, rukometaši RK Metković 1963 jučer i danas su odigrali dvije utakmice i zabilježili po remi i pobjedu. Jučer su s premier-ligašem RK Marina Kaštela iz Kaštel Sućurca odigrali 31:31, a danas su se pobjedom 30:23 revanširali RK Bosna za nedavni porazu u Visokom. Pregled je pripremio Nikica Medak. Foto: I. Ilić.

Gradska športska dvorana, 22. kolovoza 2014.
Gledatelja 40
Prijateljska utakmica
RK Metković 1963 - RK Marina Kaštela (Kaštel Sućurac) 31:31 (15:17)
Sudac: Z. Kaleb (Metković)
Sutkinja: M. Nikolić (Metković)

RK Metković 1963
Karabatić 8+2 obr, Pračić 3+0 obr, N. Jurković -, Paponja 2(1), Zovko 3(1), Dominiković 8(2), Marušić 1, Matić 3, Kozina 4, Dolić, Mataga 5, Buntić 1, M. Marić 1, Džeba 2, Bebić 1, N. Jurković
Trener: Mario Bjeliš

RK Marina Kaštela
Galić 3 obr, Pepur 9 obr, Šegrt -, Markota 6(1), Ševo 5, Milas 5(1), Topić 4, Krokar 3, Javorčić, Tadin 2(1), Ivanišević 6, Ilić, Šindik, Tukić, Milat, Olivari, Pavlov
Trener: Davor Bujas

Sedmerci
RK Metković 1963: 5(4)
RK Marina Kaštela: 5(2)

Isključenja
RK Metković 1963: 6 minuta (Kozina 2x2 min, Paponja 2 min)
RK Marina Kaštela: 2 minute (Topić 2 min)

U prvom poluvremenu gosti su se boljima pokazali tek pred sam kraj, kada su stekli dva pogotka prednosti. Nastavak igre bolje otvaraju domaći rukometaši, kada su u prvih deset minuta stekli četiri pogotka prednosti i postavili rezultat na 22:18. Budući da je trenerima u ovakvim susretima najvažnije provjeriti što veći broj igrača za zahtjevnije utakmice koje ih očekuju u prvenstvu, u drugome je poluvremenu igrao veći broj domaćih igrača, što su gosti iskoristili i do kraja izjednačili na konačnih 31:31, a to je možda i najrealniji rezultat na kraju.