Neretva s 2:0 svladala Neretvanca

Metković, 6.9.2014. - U 4. kolu 3. HNL – jug Neretva je u neretvanskom derbiju protiv Neretvanca ostvarila zasluženu pobjedu, nadigravši protivnika rezultatom 2:0. Strijelci su bili Roko Ćelić u 50. i Frane Jerković u 88. minuti susreta.
     Unatoč kiši koja je padala čitavo prvo poluvrijeme na tribinama se okupilo četiristotinjak gledatelja koji u prvom poluvremenu nisu vidjeli gol, ali su mogli biti zadovoljni igrom na terenu. Obje momčadi su krenule borbeno, ali Neretva je ipak za nijansu bila bolja, uspijevajući većim dijelom kontrolirati igru ispred protivničkoga gola. Stvoreno je i nekoliko prilika za pogodak, ali su lopte završile u rukama vratara Šuška ili su bile neprecizne. U nastavku je Neretva vrlo brzo došla do prednosti zahvaljujući Ćeliću koji je u europskom stilu s nekih osamnaest metara iznenadio protivničkog vratara. Neretva je na krilima postignutoga pogotka krenula još opasnije napadati, a nakon dvije izgledne prilike, koje nije uspio realizirati Milinković, prigodu za pogodak iskoristio je Jerković koji se najbolje snašao u gužvi ispred protivničkoga gola te s lakoćom poentirao za konačnih 2:0. U zadnjim minutama susreta probudila se i momčad Neretvanca, ali su svi udarci upućeni prema Neretvinim vratima završili u rukama danas odličnoga Dina Hodžića.
   Nakon četiri kola Neretva je i dalje neporažena pa s dvije domaće pobjede i dva neriješena rezultata u gostima ima osam bodova te trenutno zauzima treće mjesto na tablici. Čestitamo ekipi i vodstvu Neretve na ostvarenom uspjehu, a u sljedeću subotu očekuje ih još jedan neretvanski derbi, ovoga puta u Pločama protiv Jadrana LP.
Za Neretvu igrali: Hodžić, Batinović, Jelavić, Kaleb, Vlahović (od 54. minute Kuran), Glavan, Vrnoga (Crnčević), Ćelić, Milinković, Brečić, Sršen (od 67. minute Jerković).
Za Neretvanac igrali: Šušak, Kvesić (od 63. minute Marić), Mihaljević (od 72. minute Zonjić), Deak, Granić, Babić, Bubalo, Vasilj, S. Glasović (od 77. minute Petrović), J. Glasović, Đoja.