Rukomet

RK Metković 1963 uvjerljivo savladao RK Osijek

Metković, 5.10.2014. - Dva izjednačenja (1:1 i 5:5) bila su jedini trenutci kada su Osječani uspjeli zaprijetiti raspoloženim Metkovcima koji su izvrsnom obranom i sjajnim Karabatićem na vratima (16 obrana) te unatoč manjim ozljedama nekih igrača i Kozinovoj virozi utakmicu odigrali rutinerski, što im je donijeli visoku pobjedu – izvještava Vinko Kaleb.
    Iako je utakmica otvorena u grču i s nekoliko tehničkih pogrešaka, iskustvo i poletnost Bjeliševih trupa iz minute u minutu stvaralo je sve veću gol razliku. Nakon dva promašena sedmerca stvar u svoje ruke uzima mladi Jelinić, usput i prvi strijelac sinoćnjeg susreta s 10 (6) pogodaka. S druge mu strane parira raspoloženi Jurić s 8 (6) pogodaka, no prvo poluvrijeme završava sa solidnih 14:9.
    Drugo se poluvrijeme nastavlja u istome tonu. Pri vodstvu 21:13 u 50. minuti trener domaćih daje priliku i igračima s klupe, koji to opravdavaju i utakmicu mirno privode kraju. Među inima, lijepo je bilo vidjeti i Juru Šunjića, još jednog iskusnog i prekaljenog igrača te povratnika u metkovski rukomet.
    Nakon sanacije ozlijede, sinoć je prvi put u ovoj sezoni nastupio i mladi Marić i podsjetio nas na neke svoje izvedbe iz prošle sezone. Nadajmo se nastavku niza pobjeda i što manje ozljeda, a nakon nepotpunoga 3. kola RK Metković 1963 i je dalje na vrhu tablice. U slijedećemu kolu čeka ih još jedan mini-derbi kola – teško gostovanje u Kutini protiv Moslavine.

RK METKOVIĆ 1963 - RK OSIJEK 29 (14) : 22(9)
GSD, Metković, gledatelja 700
Karabatić 16 obrana, Marušić, Marić 1, Dominiković 3, Jelinić 10(6), Matić 2, Buntić, Jurković, Zovko 2, Dolić, Pračić 2 obrane, Paponja 3, Šunjić, Mataga 4, Kozina 2, Pervan 2.