Rukomet

Od ponora do pobjede

Metković, 20.11.2014. - Pred šestotinjak gledatelja sinoć se u Gradskoj športskoj dvorani odigrala se jedna od najuzbudljivijih rukometnih utakmica u posljednje vrijeme. Srećom, pobjeda je otišla na našu stranu – piše Vinko Kaleb.

Bolje smo otvorili utakmicu, imali dva pogotka prednosti, ali gosti koriste sijaset naših tehničkih pogrešaka i prelaze u vodstvo. U 23. minuti sve sluti na potop budući da su gosti imali prednost od pet pogodaka razlike (9:14). Zanimljivo, najveća je razlika napravljena dok je Split na terenu imao dva igrača manje. Do poluvremena domaći izmjenama uspijevaju smanjiti zaostatak pa se na odmor odlazi s rezultatom 13:16.
    U drugome dijelu gosti uspijevaju održavati razliku s poluvremena, sve do 41. minute kada dolazimo na -1, a sljedećih četvrt sata igra se gol za gol.
    Posljednjih pet minuta donosi nam pravi triler s hepiendom. Metkovski trojac u redovima Splita, uz dodatak Banovića, napravio je nekoliko tehničkih pogrešaka. Tako su Splićani posljednji zgoditak postigli u 58. minuti, a naši serijom od tri pogotka od 28:30 dolaze do vodstva i konačne pobjede 31:30. Gosti su imali posljednji napad, ali Karabatić je deset sekunda prije isteka vremena obranio udarac na gol.

RK Metković 1963 - RK Split 31: 30 (13 : 16)
Metković, GSD, gledatelja 600
2. kolo kup-natjecanja regije jug
RK Metković 1963: Karabatić (6 obrana), Jurković, Marić 3, Jelčić 1, Jelinić 4, Šunjić, Buntić, Džeba 2, Zovko 2, Dolić, Pračić, Paponja 4, Vistorop, Mataga 4, Kozina 7, N. Dominiković 4.
RK Split: Sučić, Maretić, Dodig, Topić, Pavlović 5, Zujić, Banović 8, Jerković 5, Šimić, Batinović 7, Trivković, Antičević, Maretić 5, Mladinić.