Rukomet

RK Metković 1963 ispratio Rudara s deset pogodaka razlike

Metković, 12.4.2015. - Sinoć je u Gradskoj športskoj dvorani u Metkoviću odigrano 22. Kolo I. HRL u kojoj su se sastali domaći RK Metković 1963 i RK Rudar iz Ruda. Metkovci su boljom igrom na kraju slavili s 34:24.
    Prvi su u 3. minuti poveli gosti golom svoga najboljeg strijelca Štajnklera i rezultatsku prednost zadržavaju sve do 10. minute kada Paponja izjednačuje na 4:4, a Matić minutu kasnije Metkovce dovodi u vodstvo 5:1. Od tada domaći prednost stalno povećavaju pa se na odmor odlazi s rezultatom 17:10.
    Za drugo poluvrijeme dovoljno je reći da je RK Metković 1963 u 45. minuti došao na 10 pogodaka razlike te da je do kraja utakmice čak osam puta postizao tu razliku. Najbolji Metkovci bili su Jelinić, Matić i Paponja s po pet pogodaka te Zovko s četiri pogotka, no treba istaknuti da je Rudaru prijetila opasnost i od drugih jer su po tri pogotka postigli Marić, A. Dominiković, Džeba i N. Dominiković. Uvjerljivoj je razlici s petnaest obrana doprinio i vratar Karabatić.