U nervoznoj utakmici ONK Metković s 1:0 pobijedio lidera

Metković, 13.4.2015. - Jučer je u odigravanju 17. kola I. ŽNL dubrovačko-neretvanske ONK Metković na svome igralištu pred stotinjak gledatelja ugostio i s 1:0 pobijedio vodeću momčad na tablici NK Slaven Gruda.
    Obje su momčadi igrale dosta nervozno, većinom izvan kaznenoga prostora pa se na poluvrijeme otišlo bez golova. Tako bi bilo i do kraja utakmice da gostujući igrač Grubešić nje u svomu kaznenom prostoru igrao rukom pa je za Metkovce dosuđeno izvođenje jedanaesterca koji je Tomislav Plećaš uspješno realizirao u 89. minuti. Rezultat se u trominutnoj sudačkoj nadoknadi nije mijenjao, osim što je gostujući igrač Miličić zbog namjernoga udaranja suca laktom isključen iz igre, dok je domaći Buljubašić zbog nesportskoga ponašanja isključen nakon završetka utakmice.
    ONK Metković je nakon 17. kola na tablici zauzeo šesto mjesto.

ONK Metković: Ivica Jerković, Tomislav Plećaš, Josip Boras, Jure Bubalo (od 90.min. Stipan Marević), Tomislav Miletić, Josip Plećaš, Josip Mioč (od 58. min. Ante Družijanić), Duje Batinović, Dinko Vištica (od 84. min. Marin Talajić), David Buljubašić, Josip Šiljeg
HNK Slaven: Pero Kapetanović, Antun Astić, Karlo Pali (od 66. min. Nikša Milčić), Vlatko Bobanović, Toni Mostahinić, Stjepo Korić, Antonio Šandrk, Antun Macan, Antonio Čupić (od 78. min. Ivo Kovačević), Tomislav Grubešić, Borna Tikvica.