Nova pobjeda ONK Metković

Metković, 27.4.2015. - Jučer je u odigravanju 19. kola I. ŽNL dubrovačko-neretvanske ONK Metković na svom igralištu pred stotinjak gledatelja u utakmici punoj preokreta rezultatom 3:2 nadigrao NK Grk iz Potomja.
    Od početka utakmice domaćini su igrali ofenzivno pa već u 12. minuti uspijevaju povesti s 1:0. Nakon izvođenja kaznenoga udarca s centra u gostujućem kaznenom prostoru najbolje se snalazi Plećaš i postiže pogodak za rano vodstvo domaćina. NK Grk uzvraća u 24. minuti kada Ivanković pogađa za izjednačenje. Gosti nastavljaju s napadačkom igrom pa nakon izvođenja kornera D. Utovac u 40. minuti postiže pogodak i vodstvo od 1:2, čime se odlazi na odmor.
    U drugom poluvremenu Metkovci ne posustaju. Dobrom igrom stvaraju gužvu pred protivničkim golom u kojoj vratar gostiju Ivan Utovac griješi i umjesto izbijanja lopte slučajno udara protivničkoga igrača. Zbog toga je dosuđen jedanaesterac koji Majić u 61. minuti uspješno realizira i svojoj momčadi donosi izjednačenje. Metkovcima je to bio dodatan motiv pa kreću prema pobjedi, što im uspijeva kada Šiljeg nadmudruje protivničku obranu i izbija pred gol te pokraj bespomoćnoga Utovca loptu šalje u mrežu. Bila je to 67. minuta i vodstvo domaćih od 3:2. Do kraja utakmice gosti su se nastojali vratiti u igru, ali zbog dobre taktičke igre Metkovaca i manjka sportske sreće u tome nisu uspjeli.