Šport

Neretva na penale izgubila polufinale kupa

Metković, 30.4.2015. - Jučer se na nogometnom igralištu Iza Vage u Metkoviću pred dvjestotinjak gledatelja odigrala četvrtfinalna utakmica Županijskoga nogometnog kupa u kojoj je NK Neretvanac iz Opuzena uspio pobijediti domaćina NK Neretvu i time osigurati polufinalne kupa.
    Od početka utakmice obje momčadi igrale su disciplinirano i bez većih propusta, no prilika za gol nije bilo pa se na odmor odlazi bez pogodaka.
    U nastavku utakmice Metkovci koriste priliku u 66. minuti kada se u gužvi u kaznenom prostoru Neretvanca najbolje snalazi Jerković i iz blizine postiže pogodak za vodstvo domaćina. Na tribinama među Neretvinim navijačima nastaje oduševljenje uz gromoglasno navijanje. Neretva uvodi nove zamjene kako bi osvježila momčad, ali Neretvanac se ne predaje. Igra je bila dosta čvrsta, a na trenutke i gruba pa nije čudo da je podijeljeno čak osam žutih kartona; šest Neretvi i dva Neretvancu.
    Poslije regularnoga dijela utakmice igralo se pet minuta sudačke nadoknade, u čijoj posljednjoj minuti Neretvančev igrač Vasilj postiže izjednačujući pogodak. Bio je to šok za domaćina i njegove navijače koji su smatrali da je gol postignut nakon isteka nadoknade. Slijedilo je izvođenje jedanaesteraca, u čemu su gosti iz Opuzena imali više sreće te pobijedili s 5:6.

NK Neretva: Dino Hodžić, Darko Glavan, Domagoj Kuran, Mihovil Šutalo (od 86. min. Nikola Magzan), Mateo Vrnoga, Ivan Paponja, Roko Ćelić (od 68. min. Drago Jelavić), Frane Jerković (od 89. min. Marin Mišanović), Dragan Brečić (od 90. min. Roko Brečić), Mate Crnčević (od 85. min. Darko Dodig), Nedjeljko Kaleb.

NK Neretvanac: Zvonimir Pavlović, Branimir Odak (od 68. min. Patrice Zungrana), Ante Mihaljević (od 55. min Stipe Glasović), Dino Deak, Jurica Granić, Ivan Bubalo, Stanislav Vasilj, Jure Glasović, Mateo Ključe (od 40. min. Ante Babić), Ivan Kvesić (od 68.min. Neven Zonjić), Antonio Štimac.