Brečićev hat-trick protiv Zagore

Metković, 10.5.2015. - Jučer je momčad NK Neretve u utakmici 30. kola III. HNL jug na svom Igralištu Iza Vage trima golovima Brečića uvjerljivo pobijedila goste iz Unešića NK Zagoru rezultatom 3:0.
    Neretva je od početka utakmice kontrolirala posjed lopte i tražila prolaz kroz protivničku obranu, no vrijeme se pogoršava i počinje padati kiša, što otežava igru. U jednoj akciji gostujući igrač Šibenik u svome kaznenom prostoru nespretno igra rukom pa je dosuđen jedanaesterac koji u 24. minuti uspješno izvodi Brečić i postiže vodstvo Neretve od 1:0. Zagora se ne uspijeva osloboditi stalnoga pritiska domaćina niti mu ozbiljnije zaprijetiti i postići izjednačujući pogodak. Na odmor se odlazi s minimalnom prednošću domaćina.
    U drugom poluvremenu Zagora igra angažiranije i ima laganu terensku nadmoć, ali je ne uspijevaju iskoristiti i izjednačiti rezultat. Metkovci s lakoćom odbijaju protivničke nalete, a kada Jerković u 74. minuti dobacuje Brečiću u protivnički šesnaesterac na njega istrčava gostujući vratar Vukić kojega Brečić s osam metara svladava lob-udarcem i povećava vodstvo Neretve na 2:0.
    Razbijeni Unešićani se ne uspijevaju vratiti u igru pa u 88. minuti Jerković ponovno pronalazi Brečića, koji s pet metara puca i postiže pogodak za konačan rezultat utakmice 3:0.
    Zbog jako dobre igre i tri postignuta pogotka Dragana Brečića publika je, skandirajući mu s tribina, proglasila Neretvinim Messijem.

NK Neretva: Dino Hodžić. Darko Glavan, Domagoj Kuran, Ivan Paponja, Mihovil Šutalo (od 74. min. Ivan Ereš), Roko Ćelić (od 51. min. Mateo Vrnoga), Frane Jerković, Dragan Brečić, Mate Crnčević, Darko Dodig, Nedjeljko Kaleb (od 85. min. Drago Jelavić).

NK Zagora: Nikša Vukić, Marin Bakić, Hrvoje Šibenik, Ivan Ljuba, Ivan Borzić, Ante Maleš (od 70. min. Mile Ćaleta), Domagoj Šarić, Domagoj Barać (od 38. min. Marinko Šamija), Ante Barać, Vinko Petković (od 63. min. Antonio Radeljak), Roko Škomrlj.