Iako smatran favoritom ONK Metković izgubio od Velolučana

Metković, 11.5.2015. - U 21. kolu I. ŽNL dubrovačko-neretvanske jučer je na svome igralištu ONK Metković pred sedamdesetak gledatelja poražen rezultatom 0:2 od gostujućega NK Hajduk 1932 iz Vela Luke.
    ONK Metković je zbog prednosti domaćeg terena i odnosa na tablici smatran favoritom pa je od početka krenuo agresivno, ali gosti domaćina organiziranom igrom drže izvan svoga kaznenog prostora. U 20. minuti Korčulani izvode lijepu akciju iz koje V. Žuvela nadmudruje metkovsku obranu i postiže pogodak za vodstvo gostiju od 0:1.
    Domaćin do kraja poluvremena pokušava izjednačiti, ali u tome ne uspijevaj zbog nedostatka ideja napadu pa na odmor odlazi s minimalnim zaostatkom.
    U drugom poluvremenu domaćin izmjenama namjerava preokrenuti rezultat, ali već u 57. minuti Žuvela ponovno svladava protivničku obranu, taj put iz kontre iz koje postiže zgoditak i povećava vodstvo gostiju na 0:2.
    Do kraja utakmice domaćini su imali prilika, ali nisu uspjeli učiniti ništa jer su otočani igrali jako dobro i zasluženo su pobijedili. Metkovci su negodovali zbog nekih sudačkih odluka, ali jučer im je u igri nedostajalo ideja i sportske sreće.

ONK Metković: Ivica Jerković, Tomislav Plećaš, Jure Bubalo (od 46. min. Josip Boras), Tomislav Miletić, Josip Mioč (od 46. min. Josip Šiljeg), Josip Plećaš, Neven Majić, Duje Batinović, Dinko Vištica (od 86. min. Stipan Marević), David Buljubašić (od 78. min. Luka Borovac), Marin Jelčić (od 43. min. Ante Družijanić)

NK Hajduk 1932: Gorjan Stipković, Emil Oreb, Neves Poljak, Goran Gugić, Ivan Maričić, Damir Gugić, Marko Barčot, Igor Žuvela, Vinko Žuvela, Tomislav Andreis, Hrvoje Gugić, Ivan Barčot, Marko Dragojević, Petar Stipković.