Neretva lako protiv oslabljenoga Zmaja

Metković, 31.5.2015. - U utakmici 33. kola III. HNL jug jučer je NK Neretva na svome Igralištu Iza Vage pred dvjesto pedesetak gledatelja uvjerljivo s 3:1 pobijedila NK Zmaj iz Blata u čijem sastavu nije nastupilo više standardnih igrača.
   Od početka utakmice domaćini kreću napadački, kratkim i brzim dodavanjima kontroliraju posjed lopte i prilaze protivničkom kaznenom prostoru. U drugoj polovini poluvremena Neretva i dalje kontrolira igru, dok su gosti bez ideje kako ugroziti Neretvin gol. U jednom Neretvinu napadu Batinović biva prekršajem zaustavljen pred šesnaestercem pa je dosuđen slobodan udarac koji Jerković 29. minuti kruni pogotkom. Do kraja poluvremena Neretva drži sve konce u svojim nogama pa se na odmor odlazi s rezultatom 1:0.
   U drugom poluvremenu slična situacija na terenu. U 49. minuti Neretvini napadači s lakoćom prolaze desnom stranom, Dodig puca i postiže pogodak za 2:0. Gosti se pokušavaju braniti, ali u 72. minuti Frane Jerković iz polukontre prolazi protivničku obranu i izbija pred vratara Milinu te ga varkom tijela šalje na jednu stranu, a loptu u prazan gol. Sedam minuta kasnije Blaćani postižu počasni gol. Strijelac je iz slobodnoga udarca bio Šeparović. Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je utakmica završila rezultatom 3:1.

NK Neretva: Dino Hodžić, Darko Glavan, Drago Jelavić (od 79. min. Ivan Paponja), Domagoj Kuran, Ante Batinović, Mihovil Šutalo (od 68. min. Nikola Magzan), Frane Jerković,(od 75. min. Roko Brečić), Dragan Brečić, Mate Crnčević, Darko Dodig, Nedjeljko Kaleb.

NK Zmaj: Martin Vugdelija (od 46. min. Antoni Milina), Jakov Marinović, Marko Vrkić, Frano Didović, Antonio Mušić (od 73. min. Božidar Balić), Nemanja Šešlija, Hrvoje Žuvela, Jerko Šeparović, Luka Cetinić, Neven Ercegović, Roko Tarle.