Kadetkinjama ŽNK Neretva uručen pehar pobjednica I. HRLŽ jug

Metković, 1.6.2015. - Kadetkinjama Ženskog nogometnog kluba Neretva jučer je na Igralištu Iza Vage dodijeljen pehar za osvojeno prvo mjesto u I. HNLŽ – jug. Bilo je to nakon što su u utakmici 12. kola s visokih 6:0 pobijedile vršnjakinje iz ŽNK Split.
    ŽNK Neretva u utakmicu je ušla kao favorit, tim više što su ŽNK Split nedostajale dvije igračice. Bez obzira na to naše su djevojke igrale dobro kao i cijelu sezonu te pokazale da su zaslužile pehar. Golove su postigle Previšić u 3. minuti, Terzić u 7. minuti, Čolaković u 10. i 22. minuti, a na samome isteku poluvremena Batinović u 30. minuti postiže pogodak za vodstvo 5:0.
    U drugom poluvremenu gošće ne uspijevaju prijeći centar i zaprijetiti Metkovkama, a s druge strane Mandić u 46. minuti postiže pogodak za konačan rezultat utakmice 6:0.
    Poslije utakmice pehar im je uručio Nino Šešelj, član Upravnoga odbora ŽNK Neretva i jedan od inicijatora osnivanja ženskoga nogometnog kluba. Nakon službenoga uručenja pehara uslijedila je pjesma i slavlje igračica, trenera i Uprave te vjernih navijača. Čestitamo im i želimo im sreću idući tjedan u Otočcu u kojemu će se natjecati u razigravanju za kadetskoga prvaka Hrvatske.

ŽNK Neretva: Magdalena Kraljić, Josipa Jurković (od 35. min. Ana Hrstić), Antea Šunjić, Veronika Krndelj, Iva Katalić (od 37. min. Marija Popović), Paula Repeša (od 35. min. Ivana Bokšić), Huma Čolaković (od 35. min. Ana Mandić), Katarina Buntić (od 35. min. Lana Rastočić), Veronika Terzić, Ana Previšić, Vesna Batinović.

ŽNK Split: Iva Vlatković, Lara Grašo, Magdalena Šarlija, Željka Đapić, Danica Gudelj, Matea Antea Bilobrk, Ana Ursić, Matea Lasić, Maja Pezo, Marika Podržaj, Anđela Rajčić.