Neretva 'Iza Vage' potopila Zmaja

Metković, 6.9.2015. - U drugom kolu III. HNL jug NK Neretva na svome je Igralištu Iza Vage uvjerljivo pobijedila HNK Zmaj iz Makarske rezultatom 4:1.
    Neretva je od početka utakmice krenula napadački, što je u sedmoj minuti urodilo plodom. Dragan Brečić solo akcijom prolazi protivničku obranu, puca i zabija pogodak za vodstvo domaćina. Metkovci cijelo poluvrijeme kontroliraju protok lopte na terenu, a prije odlaska na odmor, u 45. minuti, Frane Jerković podiže vodstvo domaćina na 2:0.
    U drugom poluvremenu domaći nastavljaju čvrstom igrom, što rezultira drugim žutim kartonom Nedjeljku Kalebu u 52. minuti. Zmaj, kratko nošen brojčanom nadmoći, uspijeva probiti Neretvinu obranu te iz te situacije Ante Brnić puca i u 65. minuti postiže pogodak za Makarane.
    Zbog jednoga oštrog starta gostujućeg igrača Neretvi je dosuđen slobodan udarac, koji Brečić u 71. minuti preciznim udarcem pretvara u pogodak. U 73. minuti još jedan Neretvin igrač mora vani s terena. Luka Kapović dobiva drugi žuti karton pa Neretva nastavlja s osam igrača u polju, no to je ne sprječava da agresivnom igrom Zmaja vrati na njegovu polovinu terena, za što gosti nemaju odgovora. Premda bez dvojice isključenih igrača, domaćin nošen podrškom navijača čvrsto drži obranu te i dalje prijeti. U 78. minuti Domagoj Kuran puca s Neretvine polovine igrališta i uspijeva prevariti Zmajeva vratara za konačan rezultat utakmice 4:1. Neretva je trenutno šesta na tablici, a sljedeće je nedjelje čeka ogled s Neretvancem u Opuzenu.

NK Neretva: Božidar Dragobratović, Luka Kapović, Domagoj Kuran, Duje Batinić (od 65. min. Marko Prce), Drago Kuran, Ante Batinović, Zvonimir Medić, Frane Jerković, Dragan Brečić (od 88. min. Nikola Magzan), Mihovil Šutalo (od 83. min. Davorin Mustapić), Nedjeljko Kaleb.

HNK Zmaj: Dino Hodžić, Ante Brnić, Ivan Rašić, Ivan Primorac, Mirko Selak, Josip Gojak (od 64. min. Ivan Ereš), Ivan Šalinović, Luka Tomaš, Roko Ćelić, Vlado Andrijašević (od 76. min. Josip Markotić), Nikola Rašić (od 60. min. Marin Jović)