ONK Metković porazom startao u prvenstvo

Metković, 14.9.2015. - Jučer je ONK Metković na svom igralištu u utakmici prvoga kola I. ŽNL dubrovačko-neretvanske poražen rezultatom 0 : 1 od ekipe NK GOŠK iz Dubrovnika.
    Metkovci kreću napadački nastojeći što prije postići vodstvo, ali gosti iz Dubrovnika dobrom postavom i brzim protokom lopte uspijevaju igru prebaciti na domaćinovu polovinu igrališta. U dvanaestoj minuti gostujući igrač Ivan Milić koristi ubačaj s lijeve strane i glavom postiže pogodak, jedini na utakmici. Šokirani Metkovci se nisu predavali do kraja te su izmjenama pokušavali osvježiti sastav i izjednačiti. Posljednjih deset minuta službenoga vremena imali su i igrača više jer je Nermin Elezović načinio prekršaj nad domaćim napadačem, koji je bio u izglednoj situaciji, pa mu je dodijeljen crveni karton. Unatoč svim nastojanjima, ONK Metković nije uspio izjednačiti u utakmici koju je njegovim navijačima bilo teško gledati, ponajviše zbog pregršt propuštenih prilika domaćih, ali toga je bilo i na gostujućoj strani.

ONK Metković: Ivica Jerković, Tomislav Plećaš, Ante Družijanić (od 46. minute Krešimir Kahanek), Josip Boras, Tomislav Miletić, Josip Plećaš, Stipan Marević (od 46. minute Luka Borovac), Neven Majić, Matija Ilić (od 46. minute Viktor Šimunović), Dane Dominiković (od 67. minute Josip Šiljeg), Andrija Marušić

NK GOŠK Dubrovnik: Dalibor Kristić, Ante Ivanišević, Frano Mrđen, Pero Grbić, Josip Tomičić, Ivan Milić, Bruno Berković, Krešimir Zeko (od 67. minute Danijel Sentić), Maro Kalauz, Zvonimir Čikato, Nermin Elezović.