Rukomet

Visoka pobjeda RK Metković 1963

Metković, 18.10.2015. - U prvenstvenoj utakmici 5. kola I. HRL RK Metković1963 sinoć je pred oko 150 gledatelja uvjerljivo pobijedio gostujući RK Županja rezultatom 40 : 21.
   Od samoga početka Metkovci čvrstom obranom uspijevaju kontrolirati rezultat. Seriju domaćih pogodaka u drugoj minuti otvara raspoloženi Vučić, koji postiže prvi od svojih deset pogodaka na utakmici. U istoj minuti Lasić izjednačava, a onda uzvraćaju Vučić i Dodig sa po dva pogotka te Batinović s jednim. Tako domaći u 7. minuti imaju već 7 : 1., a u 15. minuti 13 : 4. To je dalo priliku treneru Bjelišu da rotacijama isproba što više igrača, no to nije utjecalo na slabiji rezultat jer se na odmor odlazi s prednošću 21 : 12.
   U drugom poluvremenu gosti i dalje ne uspijevaju pronaći rješenje za metkovsku igru. Pogodci padaju kao na tekućoj traci i u 45. minuti Metković je s 11 novih pogodaka na plus 17. U tome su razdoblju gosti postigli samo dva pogotka. Od tada pritisak domaćih malo popušta i u obrani i u napadu pa je semafor na kraju pokazao 40 : 21.
   Na prvenstvenoj ljestvici prvi je RK Metalac, a RK Metković 1963 predvodi skupinu koja ima osam bodova. Prvi je Metalac. Sljedeće kolo naši putuju u Novu Gradišku.

RK Metković 1963: Marko Pear (1), Luka Vučić (10), Vlatko Petrić (3), Dinko Dodig (6) Filip Vistrop (2), Ivan Sršen, Jurica Zovko, Branimir Vučković (3), Darijo Bošković, Kristijan Marević (4), Blaž Križanović (2), Hrvoje Batinović (1), Nikola Jurković, Hrvoje Marušić (4), Ivan Koncul (4).