ONK Metković pobjednik u neretvanskom derbiju

Metković, 9.11.2015. - U utakmici 9. kola I. ŽNL dubrovačko-neretvanske jučer je ONK Metković na svome igralištu pred stotinjak gledatelja uknjižio tri boda pobjedom nad krvavačkim NK Maestral 1 : 0.
   Obje momčadi prvo poluvrijeme igrale su organizirano, a neposredno prije njegova isteka Metkovci pred kaznenim prostorom Maestrala izvode dva slobodna udarca. Prvi brani vratar Bubalo, a drugi se odbija o dobro postavljen živi zid pa se na odmor odlazi bez promjene rezultata.
   U drugome poluvremenu obje se momčadi osvježavaju izmjenama. Krvavac sredinom toga dijela igre ostaje bez isključenoga Draka Jerkovića, no Metkovci terensku nadmoć ne uspijevaju kapitalizirati, ponajviše zbog dobrih Bubalovih obrana. Ipak, do promjene rezultata dolazi u 83. minuti kada Šiljeg kratkim dodavanjem u kazneni prostor gostiju loptu predaje Majiću, koji pogađa i postavlja konačan rezultat utakmice.
   ONK Metković trenutno je peti na tablici s istim brojem bodova kao četveroplasirana Župa dubrovačka.

ONK Metković: Ivica Jerković, Tomislav Plećaš, Josip Boras (od 65. minute Josip Šiljeg), Krešimir Kahanek, Tomislav Miletić, Josip Plećaš (od 74. minute Marin Mišanović), Luka Borovac, Neven Majić, Marko Vekić (od 46. minute Tonći Jerković), Marin Mišanović, Nikola Jelčić.

NK Maestral Krvavac: Zoran Bubalo, Toni Kuran, Ivan Slavković (od 56. minute Đuro Šutalo), Denis Bezer, Jure Bubalo, Boris Galov (od 46. minute Radenko Zubonja), Andrija Bebić (od 85. minute David Buljubašić), Marko Lovrenčić (od 56. minute Miroslav Vučković), Darko Jerković, Goran Orlović, Mateo Vrnoga.