Rukomet

Novom pobjedom RK Metković 1963 ostaje na trećemu mjestu

Metković, 23.11.2015. - U devetome kolu I. HRL RK Metković 1963 na domaćem je terenu pred više od 200 gledatelja svladao dugoraćanski RK Hrvatski dragovoljac rezultatom 32 : 24.
   Domaći su preko Dodiga i Koncula odmah poveli s 2 :0, ali do sredine poluvremena Dugoraćani uspijevaju sustići zaostatak, pa čak u 15 minuti i povesti sa 6 :7. Bio je to znak da treba ubaciti u višu brzinu pa su Metkovci golovima N. Dominikovića, Zovke i Vučkovića na poluvrijeme otišli s lijepih 13 : 8.
   U drugome poluvremenu Metkovci svoju prednost održavaju na pet-šest golova razlike, a u jednome trenutku bili su u plusu i sedam golova. U drugoj polovini poluvremena bude se ponajbolji gosti Plazibat i Jakeljić te se Dugoraćani približavaju na četiri gola zaostatka. Ipak, domaćini stvari stavljaju na svoje mjesto preko nezaustavljivoga Matage, igrača utakmice, te raspoloženih N. Dominikovića i Dodiga pa je konačan rezultat realan odnos snaga na terenu.
   Sa šest pobjeda i trima porazima RK Metković 1963 na trećem mjestu predvodi skupinu četiriju klubova koji imaju po 12 bodova. Prvi je s 18 bodova Metalac, a drugi s 14 Rudar. Sljedeće subote Metkovci putuju u Zadar.

RK Metković 1963: Vlatko Petrić, Luka Vučić, Vladimir Koncul, Andreas Dominiković, Dinko Dodig (5), Filip Vistorop (1), Jurica Zovko (4), Branimir Vučković (3), Darijan Bošković, Kristijan Marević (2), Ivan Medić, Ivan Koncul (4), Nikola Jurković, Damir Mataga (7), Hrvoje Marušić, Nedjeljko Dominiković (6).

RK Hrvatski dragovoljac: Josip Bosančić, Filip Pranjić (2), Mislav Plazibat (6), Hrvoje Jakelić, Bernard Jelčić, Jure Klarić, Stipe Maleničić, Jakov Kutleša (2), Marko Maleničić (4) Ivan Kaša (1), Matej Pocrnja (2), Marin Grgat (1), Ante Vukasović, Matej Jakeljić (6).