U neizvjesnoj utakmici na kraju slavili Metkovci

Metković, 12.3.2017. - Igrači KK Metković jučer su u Gradskoj športskoj dvorani odigrali susret 1. kola za poredak B1 košarkaške lige jug u kojem su svladali KK Mislav iz Podstrane rezultatom 73:69.

Obje su momčadi utakmicu otvorile podjednako dobrom igrom te s čestim izmjenama vodstva, a na kraju prve četvrtine domaćini su imali minimalnu prednost pri rezultatu 22:21. U drugoj četvrtini gosti iz Podstrane kvalitetnijom igrom uspijevaju steći prednost od sedam pogodaka razlike pa se na predah odlazi pri rezultatu 39:46. U nastavku je uslijedila izjednačena utakmica u kojoj su se domaćini na kraju treće četvrtine uspjeli približiti na zaostatak od dva koša razlike. Posljednja četvrtina obilovala je neizvjesnošću u kojoj je prevaga otišla na stranu Metkovaca koji su na kraju slavili s 73:69.

U momčadi KK Metković najefikasniji su bili Gašpar i D. Dominiković s 20 i 16 poena, a pridružili su im se Primorac i Vidović s 11 i 10 koševa. U redovima KK Mislav najefikasniji su bili Dajak i Španjić s 21 i 15 poena te Stipić s 11 poena.