Neretva bolja od županijskoga rivala

Metković, 19.3.2017. - U dvadesetom kolu III. HNL jug NK Neretva je Iza Vage ugostila NK GOŠK iz Dubrovnika. U vrlo uzbudljivom susretu domaćini su slavili rezultatom 2:1.

Na početku utakmice mogla se vidjeti izjednačena igra, a kako je poluvrijeme odmicalo domaćini su sve više uspostavljali dominaciju na sredini terena. To je u 41. minuti rezultiralo fantastičnim pogotkom Zdenke Jurčevića, koji je nakon povratne lopte s boka, lijevom nogom s dvadeset metara pogodio rašlje gostujućega gola. Na predah se otišlo rezultatom 1:0 za domaće.

U nastavku utakmice domaćini nastavljaju s dominacijom u veznom redu te sve češće dolaze pred gol gostujućih, no gosti iz Dubrovnika, nakon pogreške domaće obrane, uspijevaju izjednačiti pogotkom Karla Torbarine u 66. minuti. Izjednačujući pogodak nije pokolebao Metkovce, koji su sve agresivnije napadali gol gostiju. Deset minuta kasnije, nakon jednog od napada, gosti neoprezno prave prekršaj u kaznenom prostoru što je rezultiralo izvođenjem kaznenog udarca, koji je iskoristio Dragan Brečić postigavši pobjedonosni pogodak. Neretva je trenutno na 9. mjestu s bodom manje od Dubrovčana i Zadrana.