Veslačima u Šibeniku zlato i srebro

Metković, 28.3.2017. - U subotu je u Šibeniku II. regatom Kupa Dalmacije otvorena veslačka sezona, nakon što je zbog jakoga vjetra bila odgođena regata u Splitu. Na njoj su nastupili i veslači VK Neretvanski gusar te osvojili po jedno zlato i srebro.

Prvi je u kategoriji kadeta B nastupio skifist Šime Popović i osvojio srebro. Nakon njega su nastupile dvije nove posade dubla kadeta B. U prvoj su utrci Marin Plećaš i Luka Popović u cilj ušli peti, a u drugoj su Nikola Mijić i Toni Milan u cilj ušli četvrti, zaostavši za trećeplasiranim Zadranima manje od dvije sekunde. Seniorka Nataša Šustić u skifu je osvojila zlato, a nakon nje u posljednjoj je utrci nastupio juniorski dvojac na pariće (juniori B) u sastavu Marijan Filipović i Marko Kevo te u cilj ušao posljednji, šesti. Sljedeći vikend u Splitu se nastavlja Dalmatinski kup.