Šport

Duje i Lucija u reprezentaciji Hrvatske

Metković, 5.5.2017. - Duje Mihaljević i Lucija Utovac iz Karate-kluba Metković izborili su se za nastup u reprezentaciji Hrvatske u mlađim uzrastima na 22. Balkanskom prvenstvu za mlađe uzraste koje će se održati u Istanbulu od 18 do 21. svibnja ove godine.

Mihaljević i Utovac u posljednjih godinu dana na natjecanjima u okviru kojih je nastupio Karate-klub Metković osvojili su devet zlata, četiri srebra i pet bronca. U posljednjoj godini sudjelovali su na natjecanjima u Rijeci (dva puta) Samoboru, Sarajevu, Herceg Novom, Splitu, Ivankovu, Rami, Čitluku, Pločama, Kaštelima i Bihaću. Na posljednjem prvenstvu Hrvatske Duje je osvojio dvije brončane medalje u borbama u svome i u starijemu uzrastu, dok je Lucija također osvojila treće mjesto u borbama. Zbog iznimnih postignuća dobili su poziv za nastup na Balkanskom prvenstvu.