Rukomet

RK Metković 1963 šesti na kraju sezone

Metković, 8.5.2017. - RK Metković 1963 sinoć je u Gradskoj sportskoj dvorani u posljednjem kolu I. HRL-jug pobijedio RK Solin rezultatom 27:25.

Obje su momčadi odmah nastojale visokim tempom steći prednost no rezultatski početak utakmice bio je vrlo izjednačen. Sredinom poluvremena domaći se uspijevaju odvojiti na 12:8. Do kraja poluvremena domaći ne uspijevaju dodatno povećati prednost te se na predah odlazi pri rezultatu 15:13.

U nastavku utakmice Metkovci uspijevaju održavati prednost od četiri do pet zgoditaka prednosti, međutim u završnici Solinjani se uspijevaju približiti na samo jedan pogodak zaostatka. U neizvjesnoj završnici domaćini su ipak slavili rezultatom 27:25. U redovima RK Metković 1963 najefikasniji su bili Nikola Bartolović sa šest pogodaka dok su Nedjeljko Dominiković i Antonio Cvitanović postigli po pet pogodaka. Kod gostujućeg RK Solin najbolji su bili Jure Smoljo sa sedam i Fabijan Vrgoč s pet pogodaka.

S deset pobjeda, tri neriješena susreta i devet poraza Metkovci su sezonu završili na šestome mjestu.