Neretva izbila na prvo mjesto, ONK Metković dobio izgubljeno

Metković, 5.3.2018. - Metkovski županijski ligaši osvojili su nove bodove 15. kolu natjecanja. Neretva je na Lastovu napunila mrežu domaćeg Omladinca, pobijedivši ga s 9:0, a Metković je 0:2 s kraja prvoga poluvremena pokrenuo na konačnih 3:2.

Nakon što su gosti iz Vele Luke u 20. minuti došli u vodstvo autogolom, Metkovcima je to bio hladan tuš pa im je Hajduk uskoro zabio još jedan. Izgleda da je našima odmor dobro došao te u 62. minuti ONK Metković smanjuje na 1:2, a u 72. minuti izjednačuje rezultat. Golove su postigli Marušić i Plećaš. Pred sam karaj radost domaćima donosi Jelavić, koji natrčava na jednu odbijenu loptu i posprema je u protivničku mrežu.

Neretva je nakon gostovanja na Lastovu ponovno izbila na vrh ljestvice. Uz visoku pobjedu od 2:9, pomogao joj je u tome kominski Gusar, koji je na domaćem terenu neočekivano izgubio 1:3 od Jadrana 1929. Dva je pogotka za Neretvu postigao Raguž, a po jedan Kuran, Manenica, Tomas, Marić, Jerković, Batinović i Obradović.