Ante Krstičević uspješno nastupio u Slovačkoj

Metković, 11.3.2018. - Natjecatelj Karate-kluba Metković Ante Krstičević jučer je u Bratislavi nastupio za Hrvatski karate-savez na natjecanju Grand prix Slovakia. U ukupnom poretku on se plasirao na deveto mjesto od 47 natjecatelja u kategoriji kadeti -63 kg.

Ante je u prvome kolu pobijedio mađarskog reprezentativca, da bi nakon toga izgubio od domaćina Slovaka, koji je nanizao sve pobjede do finala i osvojio zlatnu medalju pa je tako Ante osigurao nastup za broncu. U repasažu za brončanu medalju trebalo je pobijediti u pet borba. Ante je u prvoj pobijedio Čeha s 3:0, u drugoj Mađara s 2:1, ali u trećoj borbi zadnjih 15 sekundi gubi od Slovaka 1:0 te se time plasirao na 9. mjesto. U karateu nema 4., 6., i 8. i sljedećih parnih mjesta, nego po dvoje natjecatelja zauzimaju 3., 5., 7., 9. itd. Anti je ovo bio treći nastup za Hrvatski karate-savez na vrlo jakim turnirima, poput Svjetskoga kupa za mlade, Balkanskoga prvenstva škola i Slovakia open. Ante Krstičević perspektivan je borac koji će vrlo brzo uzeti medalju i na takvim turnirima. Čestitamo mu i želimo mu sretan povratak kući.
Izvor: KK Metković