Neretva s četiri gola ispratila Splićane

Metković, 7.10.2018. - Sedmo kolo III. HNL jug dovelo je na Igralište Iza Vage RNK Split, posljednju momčad na tablici, koju je NK Neretva uvjerljivo svladala rezultatom 4:0.

Igralo se po ugodnom vremenu pa mogu žaliti oni koji nisu došli gledati utakmicu jer je Neretva igrala dobro, akcije su bile povezane pa ni rezultat nije izostao. Mrežu Splićana načeo je već u 9. minuti Šime Erjauc, da bi Luka Juričić u 28. minuti povisio na 2:0 i tako svojoj ekipi donio još više samopouzdanja.

Drugo je poluvrijeme Neretva dominirala terenom, a njezina obrana i vratar Mulać uspješno su rješavali pokušaje protivničke momčadi. Ipak, na pogodak se čekalo sve do 87. minute kada Luka Juričić postiže svoj drugi pogodak. Točku na Neretvinu zasluženu pobjedu stavio je u sudačkoj nadoknadi Dražen Glibo, koji je iz jedne gužve loptu uspio poslati iza leđa splitskoga vratara.

Neretva je tako skupila osam bodova i pomaknula se prema sredini tablice. Sljedeće kolo gostuje kod Imotskoga, koji danas u Opuzenu igra protiv Neretvanca.