Rukomet

Kaštelani odnijeli bod iz Metkovića

Metković, 20.10.2019. - Podjela bodova (18:18) možda je najrealnija u sinoćnjoj prvenstvenoj utakmici 4. kola I. HRL jug između domaćega RK Metković Mehanika i kaštelanskoga RK Ribola.

Premda su domaći u prvoj polovini prvoga poluvremena uglavnom bili u minimalnom vodstvu, od 20 minute kao da su zastali i pet minuta nisu postigli pogotka. To su Kaštelani iskoristili pa su ih uspjeli sustići i prestići te na odmor otići s dva pogotka prednosti 9:11.

U nastavku su gosti čak povećali prednost koju su Metkovci dostigli u 38. minuti pogotkom Bezera. Od tada se praktički igralo gol-za-gol. Gosti pri rezultatu 18:18 mogu žaliti za propuštenim sedmercem u 58. minuti, koji je obranio Kozina, a domaći za nerealiziranim 'zicerom' u samoj završnici. Za Metković Mehaniku pet je pogodaka postigao Ćužić, po tri Mataga i Marević, po dva Bartolović, J. Kozina i Bezer te jedan Jurković. Kod gostiju s četiri je prednjačio Ivanišević i s po tri Ilić, Pavičić i Vujičević.