Neretvanac bodove 'Iza Vage' odnio u Opuzen

Metković, 23.2.2020. - U prvome kolu proljetnoga nastavka prvenstva u vječnome neretvanskom derbiju NK Neretvanac je s uspio s 1:2 pobijediti domaćina NK Neretva i tako mu još više unajmio šanse za opstanak u III. HNL jug.

Sve je dobro počelo za Neretvu jer je Miro Marić već u 10. minuti domaće doveo u vodstvo od 1:0. Uz nekoliko prilika s obiju strana rezultat je do kraja poluvremena ostao nepromijenjen.

U nastavku je Neretva uspijevala sačuvati prednost, no u 79. minuti nesretnim autogolom Mateja Žaglina Opuzenci izjednačuju, a tri minute potom pobjedu im donosi Žulj, koji je odbijenu loptu nakon obrane domaćega vratara Šutala uspio poslati iza njegovih leđa. Tako Neretva i dalje s mršavih 8 bodova iz 16 utakmica ostaje posljednja na ljestvici. Sljedeće kolo 29. veljače ide u Unešić u goste NK Zagora, koji je u gornjemu dijelu ljestvice.