ŽNK Neretva ostaje u I. HNLŽ

Metković, 3.8.2020. - Nogometašice ŽNK Neretva na svome su terenu pobijedile Lepoglavu s visokih 6:0 te tako, dva kola prije kraja Lige za ostanak, i u sljedećoj sezoni osigurale nastup u 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi za žene.

Pod vodstvom trenera Duška Mijoča, Metkovke su povele već u 11. minuti pogotkom Lee Musulin. Prednost je u 23. minuti povećala Nina Mijoč pa je na kraju prvoga poluvremena rezultat bio 2:0 u korist domaće ekipe.

Sjajnom igrom Neretva je nastavila i u drugome poluvremenu. U 50. minuti pogodak postiže Laura Sušak, a devet minuta kasnije na 4:0 povećava Ana Mandić. Protivničku mrežu, do kraja utakmice zatresle su još i Manuela Dedaj u 81. te Lucija Borovac 85. minuti. Do kraja Lige za ostanak, igračicama Neretve preostale su utakmice sa ekipom Katarina Zrinski u Čakovcu te sa nogometašicama Viktorije iz Slavonskoga Broda, koje će ugostiti na svom terenu.