Rukomet

Metkovskim rukometašima pobjeda i neodlučeno

Metković, 25.10.2016. - U subotu i nedjelju u Gradskoj sportskoj dvorani igrale su se rukometne utakmice u kojima je prvoligaš RK Metković 1963 svladao RK Biograd, a drugoligaš RK Metković ŠR podijelio bodove s MRK Trogir.

U susretu 4. kola I. HRL jug snage su odmjerili RK Metković 1963 i RK Biograd, a u njemu je domaćin uvjerljivo pobijedio rezultatom 31:24.

Metkovci su sigurno otvorili utakmicu i odmah stekli tri pogotka prednosti te su stečenu prednost stalno održavali. U nastavku poluvremena došla je do izražaja razlika u kvaliteti, što je domaćima na kraju donijelo pet pogodaka prednosti pa se na odmor otišlo pri rezultatu 15:10.

Nastavak utakmice donio je velike oscilacije u igri, domaćin je brzo stekao prednost od sedam pogodaka razlike, da bi se potom ona smanjila na samo dva pogotka. No, u završnici utakmice domaći su ponovno uspostavili kontrolu igre te na kraju uvjerljivo slavili 31:24.

Kod domaćina najbolji strijelci bili su Antonio Cvitanović s deset i Luka Vučić sa šest pogodaka. Najefikasniji gostujući igrači bili su Marko Punoš i Danijel Duvnjak sa sedam i šest pogodaka. Domaći su iskoristili pet od sedam kaznenih udaraca dok su gosti iskoristili četiri od pet dosuđenih.

RK Metković 1963 trenutno je na šesti, a u petome kolu u Rijeci se sastaje s RK Kozala.

U 3. kolu 2. HRL jug susreli su se RK Metković ŠR i MRK Trogir koji su u neizvjesnoj utakmici odigrali neodlučeno 28:28. Susret je otvoren jakim tempom, što je rezultiralo brzom i atraktivnom igrom gol za gol. Na predah su domaćini otišli s prednošću od jednog pogotka razlike pri rezultatu 13:12.

U nastavku utakmice domaćin se u pojedinim trenutcima odvajao na tri pogotka razlike, međutim, gosti su u samoj završnici uspjeli preokrenuti rezultat. Neizvjesna završnica rezultirala je neodlučenim ishodom. Kod domaćina najefikasniji su bili Josip Vekić i Mile Matić s dvanaesti i pet pogodaka, dok su kod gostiju Josip Zebić i Marko Milat postigli po pet pogodaka.

RK Metković ŠR je peti na tablici, a u četvrtome kolu gostuje kod RK Split 2.