Košarkaši porazom otvorili novu sezonu

Metković, 13.11.2016. - Na otvaranju nove sezone u košarkaškoj B-1 ligi jug KK Metković je na domaćemu terenu jučer izgubio od makarskoga KK Amfora 66:104.

Pomlađenu metkovsku ekipu, kojoj je prosjek 18 godina, gosti su već u prvoj četvrtini nadigrali 11:30. U drugoj i trećoj četvrtini Makarani su koš-razliku dodatno povećali za po sedam i osam poena. Jedino su u četvrtoj Metkovci kako-tako parirali gostima pa je ona završila 18:22, ponajprije zahvaljujući Vidoviću i Gašparu koji su zajedno postigli 16 pogodaka. Do pobjede Makarane su vodili Jović s 24 pogotka, Srzić s 23 i Bokšić s 19, ali i puno duža klupa. Njima se s 25 koševa suprotstavio domaći Gašpar, najbolji strijelac utakmice, te Vidović i Veraja koji su postigli 19 i 14 pogodaka.

Danas u 17 sati u Gradskoj sportskoj dvorani juniori KK Metković dočekuju vršnjake iz sinjskoga KK Alkar.